|  | 

Dom

Białe meble do salonu

Rozjaśnić wnętrza

Urządzenie salonu to duże wyzwanie. Spędzamy tam bowiem czas, w którym odpoczywamy lub przyjmujemy gości. Dlatego rozkład mebli i kolorystyka w głównym pokoju są tak ważne.
Zazwyczaj wybieramy meble w różnych odcieniach drewna, najczęściej jest to dąb, orzech i tek. Jest to bowiem rozwiązanie dość zachowawcze. Zazwyczaj boimy się kolorów krzykliwych, bo one nie pozwalają nam się uspokoić. A co z kolorem białym? Białe meble do salonu to rozwiązanie jeszcze niezbyt popularne, ale dające duże możliwości. Łatwo bowiem można dobrać do nich dodatki, są doskonałą bazą do dalszych działań. Nie trzeba też wybierać wszystkich mebli w kolorze białym. Może to być jedynie stolik kawowy i szafka pod telewizor. Wystarczy jeden jasny element w ciemnym wnętrzu, by je nieco ożywić. Jeżeli chodzi o biel w salonie to najczęściej wybieranym w tym kolorze meblem jest sofa, narożnik. Zdecydowanie mniej popularne są krzesła i stoły, a to z racji tego, że nieco kłopotów może sprawić utrzymanie ich w czystości. Korzystanie z nich przy codziennych posiłkach może się przyczynić do szybszego ich zużycia. Z kolei jeśli chodzi o kurz to na białych meblach jest on zdecydowanie mniej widoczny niż na ciemnych.
Biel w salonie, zwłaszcza w postaci mebli, to cały czas jeszcze dla niektórych czysta abstrakcja. Uważają oni bowiem, że tylko ciemne kolory dają poczucie luksusu i elegancji. Biel jest kolorem przewodnim aranżacji nowoczesnych. Najczęściej widujemy ją obecnie w kuchniach i sypialniach. Salon rezerwujemy najczęściej dla kolorów ciemnych, ale zawsze warto spróbować czegoś nowego.

biale-meble-do-salonu

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Sposoby legalizacji samowoli

    Sposoby legalizacji samowoli

    Sposoby legalizacji samowoli Nowelizacja ustawy Prawo Budowlane ułatwiła inwestorom legalizację samowoli budowlanej. Muszą się oni jednak liczyć z tym, że proces legalizacji trwa długo a koszty nie są najmniejsze. Samowola budowlana kojarzy się głównie z sytuacją, gdy budujemy domy jednorodzinne bez uzyskania koniecznego pozwolenia na budowę. Ale za samowolę uznawane są także inne działania na

  • Budowa domu droższa z frankiem

    Budowa domu droższa z frankiem

    Budowa domu droższa z frankiem   Kredytobiorcy budujący domy jednorodzinne za pożyczone franki, płacą dziś ratę nawet kilkaset złotych wyższą niż w czasie, kiedy budowanie domu dopiero rozpoczynali. Szukają wyjścia z trudnej sytuacji finansowej, zastanawiając się nad przewalutowaniem kredytu czy wydłużeniem okresu spłaty. Kilka lat temu, gdy kupowaliśmy dopiero projekty domów z garażem, analizując ofertę