|  | 

Meble

Co to jest premia termomodernizacyjna?

Co to jest premia termomodernizacyjna?

Skończyła się zima, a wraz z nią kolejny sezon grzewczy. Choć domy jednorodzinne i mieszkania wymagają jeszcze dogrzewania, to jednak wiosenna temperatura pozwala na przykręcenie kurków i regulacji kotłów na niższą wartość.

Jeżeli i tym razem rachunek za ogrzewanie sprawił, że zrobiło nam się gorąco, czas poważnie przemyśleć modernizację naszego domku, by stał się bardziej energooszczędny, zmniejszył zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie, zmniejszył wysokość rachunków.

Nowoczesne projekty domów, które teraz są realizowane, w niczym nie przypominają chłonących energię kostek piętrowych, które jak grzyby po deszczu rosły przez ostatnie dziesięciolecia XX wieku. Dzisiaj domy jednorodzinne buduje się rozważnie, z zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych. Bardzo ważny jest odpowiedni poziom izolacyjności termicznej ścian, dachów, okien i drzwi, który sprawia, że domy są energooszczędne, ciepłe i komfortowe.

Standardowe domy jednorodzinne w Polsce zużywają rocznie 120-160 Kwh/m2 (dom murowany 150-200m2). Ale już nowe projekty domów pozwalają ograniczać straty energii, przez co zużywa się jej do poziomu 40-70 Kwh/m2, co daje oszczędności rzędu kilku tysięcy rocznie na samym ogrzewaniu! Dlatego jeśli nasze domki nie są energooszczędne, a my płacimy wysokie rachunki za ogrzewanie domu i ogrzewanie wody użytkowej, najwyższa pora poddać nasze budynki termomodernizacji.
termomodernizacja Co to jest premia termomodernizacyjna?

 

co-to-jest-premia-termomodernizacyjna

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Ściany jednowarstwowe

    Ściany jednowarstwowe

    Ściany jednowarstwowe Dotychczas technologia jednowarstwowa nie miała wielu zwolenników. Przyzwyczajeni do grubych ścian ceramicznych, zarówno inwestorzy, jak i architekci nie dowierzali, że jedna warstwa materiału bez ocieplenia jest w stanie stworzyć ciepły i zdrowy dom jednorodzinny. Jednak nowoczesne technologie budowy ścian jednowarstwowych oraz materiały budowlane o wysokich parametrach cieplnych stają się coraz popularniejsze i chętnie

  • Kuchnia w stylu retro

    Kuchnia w stylu retro

    Kuchnia w stylu retro Przeszłość cały czas inspiruje. W projektowaniu ubrań, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych od dłuższego czasu obserwuje się odwołania do dawnego stylu. Styl retro w kuchni nadaje je ciepły, przytulny charakter, który zaraz kojarzy się z gołąbkami babci lub zupą grzybowa. Styl retro to wycieczka do przeszłości , atmosfera swojskości i ciepła. Do