|  | 

Budownictwo i Architektura

Deregulacja w zawodzie pośrednika

Deregulacja w zawodzie pośrednika
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak żyć Panie Premierze ? … po deregulacji.

Pod tym hasłem w dniach 28 i 29 czerwca 2012 roku w hotelu Inter-Szablewski w Dymaczewie Nowym k/Poznania odbędzie się krajowa konferencja specjalistów rynku nieruchomości p.n. VIII Ogólnopolskie Warsztaty z MLS-em. Coroczna konferencja jest organizowana przez sieć firm nieruchomościowych Nieruchomista.pl. oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami pod patronatem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Na konferencji spotykają się pośrednicy w obrocie nieruchomościami z całej Polski oraz goście – brokerzy z National Assostiation of Realtors z USA. Niewątpliwą atrakcją konferencji jest multimedialne wyrafinowane cacko – ciężarówka Allegrotruck wyposażona w 30 stanowisk komputerowych z łącznością satelitarną. Właścicielem Allegrotruck jest portal Allegro.pl od lat współpracujący z siecią Nieruchomista.pl.

Hasło tegorocznych Warsztatów “Jak żyć Panie Premierze ? … po deregulacji” nawiązuje do realizowanej przez rząd Donalda Tuska deregulacji polskiej gospodarki, której błyskotliwy rozwój będzie jeszcze bardziej błyskotliwy po likwidacji wymogów wykształcenia i wiedzy w kilkudziesięciu zawodach. Sztandarowymi deregulowanymi zawodami są pośrednicy w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. Osobą wyznaczoną do przeprowadzenia tej politycznej, pozbawionej merytorycznych podstaw operacji jest minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Minister Gowin jest zdeterminowany i głuchy na wszelkie argumenty w myśl zasady – po nas choćby potop. Nieprawdopodobne i lekceważące rynek jest obniżenie wymogu obecnie obowiązującego wyższego wykształcenia i rocznego studium podyplomowego do poziomu wykształcenia podstawowego, co radośnie proponuje minister Gowin.

W ramach szeroko zakrojonej rządowej akcji zamierza się np. zderegulować zupełnie niepotrzebny (zdaniem ministra) zawód montera kuchenek gazowych. Kuchenkę gazową u naszego sąsiada zamontuje bezrobotny fryzjer ( z całym szacunkiem dla tego zawodu) za pomocą ogrodowego szlaucha. Na liście deregulacyjnej znaleźli się też maszyniści kolejowi. Jednak po ostatniej kwietniowo-majowej serii wypadków kolejowych kilku posłów zagrzmiało z oburzeniem, że należy podwyższyć wymogi wykształcenia maszynistów, bo bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze. Ciekawe kiedy posłowie zaczną grzmieć o konieczności kształcenia pośredników i zarządców. Zapewne za kilka lat po serii oszustw przy sprzedaży nieruchomości lub serii zawalenia się dachów w kamienicach.

Zdaniem ministra Gowina rynek sam się ureguluje, bo osoby niekompetentne i nieporadne wypadną z rynku. Jednak droga do samoregulacji jest tylko jedna – kosztem oszukanych i pokrzywdzonych klientów. Spektakularne sprawy nagłośnią media i klienci staną się ostrożniejsi. O pokrzywdzonych nikt już nie będzie pamiętał.

Można na ten temat pisać w nieskończoność, ale dość o tym.

Mamy konferencję, na której powinniśmy dojść do wniosku, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest radykalne odcięcie się od toksycznych uregulowań państwowych i stworzenie systemu wewnętrznej certyfikacji zawodowej. Nie do końca prawdziwe jest hasło, że zły pieniądz wypiera dobry pieniądz.

Już najwyższa pora na to, aby organizacje zawodowe stworzyły certyfikaty pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, które będą potwierdzeniem wiedzy i przygotowania zawodowego ludzi trudniących się tymi profesjami.

Deregulacją, najnowszymi trendami rynkowymi, nowinkami technicznymi oraz tym, „co w trawie piszczy” będziemy się zajmować na VIII Ogólnopolskich Warsztatach z MLS-em.

Zapraszamy do hotelu Inter-Szablewski w Dymaczewie Nowym k/Poznania w dniach 28 i 29 czerwca 2012 roku

deregulacja-w-zawodzie-posrednika

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas