|  | 

Budownictwo i Architektura

Jak ochronić dom przed włamaniem?

Jak ochronić dom przed włamaniem?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

W pewnych okolicach szczególnie często dochodzi do włamań w domkach jednorodzinnych. Złodzieje czekają, aż nikogo nie ma w domu i wykorzystują różne metody, by okraść dom. Dlatego coraz więcej osób stara się skorzystać z różnych dodatkowych zabezpieczeń. O czym można pomyśleć?
Systemy alarmowe

Kiedy mówimy o zabezpieczeniu domu, zazwyczaj na myśl przychodzi nam alarm. I rzeczywiście alarmy są coraz bardziej popularne. Jak taki system działa? Alarmy są wyposażone czujniki ruchu. Kiedy zatem na terenie posesji lub domu pojawia się złodziej, alarm natychmiast się załącza. Najczęściej wysłane zostaje odpowiednie powiadomienie – do właściciela i firmy ochroniarskiej. To pozwala na podjęcie konkretnych działań. Poza tym alarmy posiadają charakterystyczne sygnały dźwiękowe. Z jednej strony mogą odstraszyć złodziei, z drugiej – alarmują okolicznych sąsiadów o tym, że coś się dzieje. Oczywiście, by taki alarm działał poprawnie, musi być właściwie dobrany i zamontowany. Trzeba zatem korzystać z pomocy fachowców.

Co jeszcze możemy zrobić?

Warto też wybierać dla domu odpowiednie elementy wyposażenia, jak okna, drzwi czy bramy segmentowe. Mają one być barierą dla złodzieja – powinny uniemożliwić mu dostanie się do domu. Dlatego powinny być wykonane z mocnych i trwałych materiałów. Warto, by były wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Można też pomyśleć o specjalnych roletach zewnętrznych, które montuje się na okna czy drzwi. Oczywiście każdy sam musi przeanalizować, jakie rozwiązania wybrać dla swojego domu.

jak-ochronic-dom-przed-wlamaniem

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas