|  | 

Drzwi zewnętrzne tarnów

Kotły węglowe firmy zębiec

Kotły węglowe firmy zębiec
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kotły węglowe firmy zębiec

Kocioł węglowy dziś już wydaje się nieco przeżytkiem, przy propozycjach gazowych kotłów czy olejowych oraz piecy na inne bardziej atrakcyjne paliwa energooszczędne i ekologiczne. Węgiel jest z roku na rok coraz droższy, a pozatym taka forma spalania jest dość energochłonna paliwo , a także anty ekologiczna, ze względu na uboczne toksyczne produkty spalania, które są wypuszczane w postaci dymu do atmosfery. Jednakże w starych instalacjach grzewczych, które zostały wykonane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, kiedy to opalanie na węgiel było jedynym znanym sposobem ogrzania naszego domu, dalej funkcjonują kotły węglowe. Trzeba się liczyć z tym, iż modernizacja na nowsze źródła energii w takich domach nie zawsze bywa opłacalna. Może ponieść wysokie koszty, a przy tym stworzyć dużo zamieszania no i pochłonąć czasu i nerwów. Dlatego ogrzewanie węglowe w wielu domach jest jeszcze w miarę dobrą alternatywą. Jedynie co można w tym wypadku zaproponować to zmiana kotła węglowego na bardziej ekonomiczniejszy, wydajniejszy i przyjazny środowisku. Firma Zębiec wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów zaproponowała kolekcję nowoczesnych, energooszczędnych i wydajnych kotłów węglowych z przeznaczeniem również na inne alternatywne paliwa stale ( węgiel, koks, miał czy drewno).

Zębiec Wenus

Seria supernowa to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku dotyczące urządzeń nie tylko żywotnych ale także atrakcyjnych stylistycznie. Dla potrzeb linii SuperNova odnowione zostały kotły KPP DUO, KPM DUO oraz KWP. Kocioł CO Zębiec Wenus to następca bardzo udanego (do dziś poszukiwany w sklepach) kotła Zębiec KWP. Jest to kocioł tradycyjny – zasypowy. Spala paliwa stałe takie jak węgiel, koks, miał, drewno. posiada wysoką sprawność oraz nowoczesna konstrukcje nakierowana na maksymalne wykorzystanie ciepła uzyskanego w procesie spalania.

Zębiec Merkury

Kocioł CO Zębiec Merkury to kocioł automatyczny z dodatkowym paleniskiem rusztowym. Dodatkowa komora spalania posiada ruszta wodne – stalowe. Kocioł Zębiec Merkury może spalać eko-groszek i pelety w trybie automatycznym oraz węgiel i inne paliwa stałe na dodatkowym palenisku. Merkury posiada znane i cenione rozwiązania firmy Zębiec takie jak osuszanie kosza, system równoważenia ciśnień w retorcie itd.

Kocioł CO ślimakowy

Zębiec wprowadza do swojej szerokiej oferty nowy kocioł ślimakowy z drugą komora spalania. Tym kotłem jest Zębiec KPM DUO, który wyposażony jest w specjalne i innowacyjne palenisko żeliwne, do którego dostarczane jest paliwo za pomocą podajnika ślimakowego. Pracą kotła reguluje sterownik włączający podajnik i wentylator w sposób automatyczny.

kotly-weglowe-firmy-zebiec

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Problem na budowie – plac budowy

    Problem na budowie – plac budowy

    Problem na budowie – plac budowy   Budowa domu wiąże się z wieloma uwarunkowaniami, które czekają na inwestora od pierwszych dni na placach, gdzie stanąć mają wkrótce całkiem nowe domy jednorodzinne. Projekty domów, koszty budowy, solidna ekipa budowlana ? to tematy, które zaprzątają głowę inwestora. Ale zwrócić uwagę musi on na wiele innych spraw, by

  • Technologia budowy ścian zewnętrznych

    Technologia budowy ścian zewnętrznych

    Technologia budowy ścian zewnętrznych   Domy jednorodzinne buduje się w różnych technologiach i z różnych materiałów budowlanych. To, jaką technologię wybierzemy w dużej mierze przekłada się na koszty budowy. Jednak nasza decyzja powinna być podjęta przede wszystkim w oparciu o bezpieczeństwa i komfortu mieszkania w nowym domu. Jakie ściany zewnętrzne nam to zapewnią? Malowanie mebli