|  | 

Dom

Nowoczesne style w wyposażeniu wnętrz

Nowoczesne style w wyposażeniu wnętrz

Każdy z nas marzy o azylu. Miejscu w którym chce się przebywać, które inspiruje, zachwyca, odpręża, łagodzi konflikty, a do tego jest jeszcze praktyczne i funkcjonalne. Nieustannie zmieniające się trendy, ogromny wybór detali, gadżetów ułatwiają stworzenie wnętrza oryginalnego, odzwierciedlającego nasze założenia, upodobania, a często też nasze cechy charakteru.

Aktualne trendy inspirowane światem natury pozwalają nam na różnorodne eksperymenty przy aranżacji naszego wnętrza. Odważne łączenie kolorów, zestawianie faktur, kształtów geometrycznych na ścianach, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie pasują do siebie, np. : pasy z kwiatami, futro z betonem, kanarkową żółć z odważną śliwką, kolorowe kontrastujące geometryczne prostokąty, kwadraty, romby czy trójkąty. Minimalistyczne barwy szarości, brązu i bieli, wzbogacone zostały o nową, często żywą i intensywną gamę kolorystyczną : butelkowej zieleni, malinowego, purpury czy granatu, pomarańczy, która idealnie pozwala na określenie charakteru miejsca i jego mieszkańców, a co za tym idzie stworzenie unikalnego i niepowtarzalnego wnętrza. Dodatkowo idealne połączenie bielonego drewna z żywymi kolorami zapewni uznanie zarówno w oczach zwolenników stylu minimalistycznego, jak również osób preferujących nowoczesność. Jeśli jednak takie pomieszczenie jest dla nas zbyt surowe, możemy je ocieplać przez dodanie często niewielu materiałów, za to bardzo zwracających uwagę. Coraz częściej specjaliści do spraw aranżacji i wykończenia wnętrz skupiają się na wprowadzaniu mocnych elementów, zaskakujących i przykuwających uwagę, elementów codziennego użytku, które wyróżniają się na de reszty nietypowym kształtem bądź kolorem. Duże lampy podłogowe czy niskie srebrne komody, limonowe dywany lub intensywnie fioletowe zasłony sznurkowe wspaniale odróżniają się od surowego stylu, kolorowe jaskrawe duże o ciekawych kształtach misy lub wazony. Różnorodność form i rodzaju materiałów używanych współcześnie do ich produkcji umożliwia dopasowanie do każdego pomieszczenia. Lecz nie to jest ich najważniejszą rolą. Przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną pomieszczenia, która staje się nieodzownym elementem wyposażenia kształtującym jego charakter.

Tendencje nowego sezonu to m.in. kontrast minimalizmu z użyciem nowoczesności oraz żywej kolorystyki, co pozwala na stworzenie pozytywnych i zaskakujący efektów. Należy jednak pamiętać, że realizacja naszego wymarzonego własnego M w dużej mierze zależy od nas.

nowoczesne-style-w-wyposazeniu-wnetrz

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Sposoby legalizacji samowoli

    Sposoby legalizacji samowoli

    Sposoby legalizacji samowoli Nowelizacja ustawy Prawo Budowlane ułatwiła inwestorom legalizację samowoli budowlanej. Muszą się oni jednak liczyć z tym, że proces legalizacji trwa długo a koszty nie są najmniejsze. Samowola budowlana kojarzy się głównie z sytuacją, gdy budujemy domy jednorodzinne bez uzyskania koniecznego pozwolenia na budowę. Ale za samowolę uznawane są także inne działania na

  • Budowa domu droższa z frankiem

    Budowa domu droższa z frankiem

    Budowa domu droższa z frankiem   Kredytobiorcy budujący domy jednorodzinne za pożyczone franki, płacą dziś ratę nawet kilkaset złotych wyższą niż w czasie, kiedy budowanie domu dopiero rozpoczynali. Szukają wyjścia z trudnej sytuacji finansowej, zastanawiając się nad przewalutowaniem kredytu czy wydłużeniem okresu spłaty. Kilka lat temu, gdy kupowaliśmy dopiero projekty domów z garażem, analizując ofertę