|  | 

Remonty

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym

Wysokie ceny energii zmuszają nas niejednokrotnie do szukania alternatywnych rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie domu na ciepło. Domy energooszczędne, których koszty budowy są wyższe niż standardowego domu, pozwalają jednak na późniejsze niższe koszty eksploatacji, co jest ostatnio dużo ważniejsze dla inwestora, którego czeka wkrótce budowa domu.

Projekty domów energooszczędnych stanowią coraz większą bazę wśród gotowych projektów. Architekci i biura architektoniczne wychodzą naprzeciw zarówno potrzebom dzisiejszych inwestorów, jak i również coraz ostrzejszym wymogom prawnym stawianym budownictwu energooszczędnemu. Domy jednorodzinne, których projektowanie domów opiera się na energooszczędności, wykorzystują do ogrzewania odnawialne źródła energii. Są to przede wszystkim kolektory słoneczne i pompy ciepła.
dom energooszczedny Pompa ciepła w domu jednorodzinnym

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym

Decyzja o instalacji pompy ciepła powinna zostać podjęta zanim rozpoczniemy budowę domu. Należy poinformować o tym wyborze architekta, który przygotowuje projekty domów do adaptacji. Potrzebne bowiem będą zmiany w projekcie, jeżeli wybraliśmy domy nie przystosowane do instalacji pompy.

Należy pamiętać, że pompa ciepła nie potrzebuje komina. Architekt usuwa zatem komin z projektu, gdyż do planowana instalacja nie będzie spalać węgla czy innego paliwa, a co za tym idzie ? nie będzie emitować dymu. Pompy ciepła czerpią energię znajdującą się w środowisku naturalnym, a następnie przekształcają ją na ciepło, do ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej.

 

pompa-ciepla-w-domu-jednorodzinnym

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Co to jest termomodernizacja domu?

    Co to jest termomodernizacja domu?

    Co to jest termomodernizacja domu? Termomodernizacja polega na pracach remontowych mających na celu poprawę izolacyjności cieplnej budynku. Zalicza się do nich: ocieplenie ścian zewnętrznych wymiana okien i drzwi modernizacja systemu grzewczego modernizacja lub instalacja systemu wentylacji (domy energooszczędne lub docieplone stają się szczelne, przez co ruch powietrza jest ograniczony. Dla komfortu i bezpieczeństwa domowników konieczna

  • Sypialnia w stylu retro

    Sypialnia w stylu retro

    Sypialnia w stylu retro Decydując się na urządzeni sypialni w stylu retro powinniśmy uzyskać efekt starodawnego pomieszczenia w nowoczesnym domu. Styl retro lubi drewniane meble ze złoceniami i kwieciste wzory. Musimy pamiętać , że styl retro to klasyczna kolorystyka, nie ma tutaj miejsca na seledyn, amarant czy turkus. Na ściany sypialni można nałożyć tapetę z