|  | 

Meble

Ściany jednowarstwowe

Ściany jednowarstwowe

Dotychczas technologia jednowarstwowa nie miała wielu zwolenników. Przyzwyczajeni do grubych ścian ceramicznych, zarówno inwestorzy, jak i architekci nie dowierzali, że jedna warstwa materiału bez ocieplenia jest w stanie stworzyć ciepły i zdrowy dom jednorodzinny.

Jednak nowoczesne technologie budowy ścian jednowarstwowych oraz materiały budowlane o wysokich parametrach cieplnych stają się coraz popularniejsze i chętnie wykorzystywane przez projekty domów nowoczesnych. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkość budowy, co ma niemały wpływ na ogólny koszt budowy domu.

Materiały ścienne, najczęściej wykorzystywane w tej technologii, to keramzyt, beton komórkowy i ceramika poryzowana. Zewnętrzną warstwę stanowi tu tylko odnawialna powłoka tynku elewacyjnego.

Jednak budowanie domu tą metodą wymaga olbrzymiej precyzji. Bardzo łatwo jest tu o błędy wykonawcze, które są praktycznie nie do naprawienia. Dlatego decydując się na domy projekty w technologii jednowarstwowej, bardzo istotny jest wybór doświadczonej i solidnej firmy budowlanej, która bez błędów wprowadzi założenia, które zawierać będzie projekt domu.

Ściany dwuwarstwowe

Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe składają się z warstwy nośnej muru oraz warstwy izolacji termicznej, wykonanej najczęściej ze styropianu lub wełny mineralnej.

Technologia dwuwarstwowa jest obecnie najbardziej popularna, zarówno jeśli chodzi o nowe domy jednorodzinne jak i termomodernizację istniejących budynków.

Budowa domu w tej technologii nie sprawia ekipie większych kłopotów, a ewentualne niedociągnięcia warstwy nośnej można uzupełnić warstwą izolacji. Używa się również mniej materiału ściennego, a fundamenty domu są węższe niż w przypadku ścian jednowarstwowych. Materiały ścienne do warstwy nośnej to zarówno pustaki ceramiczne czy keramzytobetonowe, beton komórkowy lub silikat.

 

sciany-jednowarstwowe

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Co to jest premia termomodernizacyjna?

    Co to jest premia termomodernizacyjna?

    Co to jest premia termomodernizacyjna? Skończyła się zima, a wraz z nią kolejny sezon grzewczy. Choć domy jednorodzinne i mieszkania wymagają jeszcze dogrzewania, to jednak wiosenna temperatura pozwala na przykręcenie kurków i regulacji kotłów na niższą wartość. Jeżeli i tym razem rachunek za ogrzewanie sprawił, że zrobiło nam się gorąco, czas poważnie przemyśleć modernizację naszego

  • Kuchnia w stylu retro

    Kuchnia w stylu retro

    Kuchnia w stylu retro Przeszłość cały czas inspiruje. W projektowaniu ubrań, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych od dłuższego czasu obserwuje się odwołania do dawnego stylu. Styl retro w kuchni nadaje je ciepły, przytulny charakter, który zaraz kojarzy się z gołąbkami babci lub zupą grzybowa. Styl retro to wycieczka do przeszłości , atmosfera swojskości i ciepła. Do