|  | 

Mieszkanie

Ściany trójwarstwowe

Ściany trójwarstwowe

To najczęściej najdroższa i wymagająca najwięcej czasu technologia budowy ścian zewnętrznych. Ściana trójwarstwowa składa się z warstwy nośnej, która odpowiada za wytrzymałość konstrukcji, warstwy ocieplenia, która zapewnia odpowiednie parametry cieplne i warstwy osłonowej, która chroni poprzednie warstwy przed działaniem czynników atmosferycznych.

Koszty budowy są często znacznie wyższe niż w przypadku ścian jedno lub dwuwarstwowych, jednak zwolennicy tej technologii zapewniają, że tylko wielowarstwowość jest w stanie zapewnić optymalne parametry izolacyjności termicznej.

Domy murowane w technologii wielowarstwowej są ciężkie i grube, nie na wszystkich terenach jest więc możliwe ich posadowienie. Ponadto wymagają odpowiednich fundamentów i dużego doświadczenia ekipy budowlanej.

Każda technologia ma swoje wady i zalety. Pamiętajmy, że wszystkie projekty domów możemy poddać adaptacji, zmieniając technologię ich budowy. Zwiększy to nawet kilkakrotnie cenę projektu, ale często i tak koszt będzie mniejszy niż projekt indywidualny, a zastosowane rozwiązanie dokładnie dopasowane do naszych potrzeb.

sciany-trojwarstwowe

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Świadectwa charakterystyki energetycznej

    Świadectwa charakterystyki energetycznej

    Świadectwa charakterystyki energetycznej   Od początku 2009 roku zaczęły obowiązywać w Polsce świadectwa energetyczne. Jest to efekt unijnej Dyrektywy 2002/91/WE, która nakłada obowiązek uzyskiwania takich dokumentów przez wszystkie nowo wybudowane domy jednorodzinne. Świadectwo energetyczne to dokument określający jakość domu czy mieszkania pod względem zużycia energii rocznej, czyli podający wartość energii wyrażonej w kWh/m2/rok niezbędnej do

  • Budowa systemu nadmuchu

    Budowa systemu nadmuchu

    Budowa systemu nadmuchu W poprzednim artykule omówiliśmy zasadę działania ogrzewania nadmuchowego. W tym wpisie przedstawię w skrócie budowę i sterowanie instalacji ogrzewania nadmuchowego. Jeżeli zdecydujemy się na system ogrzewania nadmuchowego w naszym domu, to musimy to już wziąć pod uwagę na etapie projektowania naszego domu. Niestety całe przedsięwzięcie musi być już rozplanowane w trakcie budowy.