|  | 

Budownictwo i Architektura

Strona www dla Twojej firmy bez wysiłku?

Strona www dla Twojej firmy bez wysiłku?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Strona www dla Twojej firmy bez wysiłku?

Czy stworzenie strony www jest trudne? Śmiem twierdzić, że nie. W dzisiejszych czasach tworzenie stron www jest dostępne dla każdego. Wystarczy wykorzystać jedną z aplikacji, które znane są pod nazwą kreatorów stron www.
Jak działają kreatory stron www?

Jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów, dlatego zamiast opisywać Ci na czym polega działanie kreatorów www, po prostu pokażę Ci coś, co być może już widziałeś. Rzuć okiem na reklamę poniżej:

Jest bardzo prawdopodobne, że widziałeś tą reklamę w telewizji, gdyż od dłuższego czasu jest emitowana w wielu stacjach.

Pokazałem Ci ją dlatego, że doskonale widać na niej działanie właśnie kreatora stron. Dokładnie tak to wygląda: za pomocą myszki układamy elementy strony tam, gdzie chcemy je mieć, zmieniamy ich rozmiar za pomocą wygodnych suwaków, wybieramy kolory z palety, dodajemy zdjęcia po prostu przez wczytanie ich za pomocą jednego prostego formularza.

Jak więc widzisz – tworzenie stron www jest dzisiaj rzeczywiście dostępne dla każdego. Nie musisz zajmować się wybieraniem i rejestrowaniem serwera – miejsce na serwerze dostajesz wraz z kreatorem. Nie ma potrzeby tworzenia bazy danych – jest ona zakładana dla Ciebie razem z kontem. Nie musisz szukać w internecie szablonów – zbiór szablonów dostępny jest od razu na miejscu. Nie musisz uczyć się obsługi systemu CMS – kreatory są proste w obsłudze, dlatego nie trzeba się ich długo uczyć.
Wybierz dla siebie kreator

Nie musisz nawet samodzielnie szukać dostępnych na rynku kreatorów. Powstały bowiem zestawienia i porównania, które możesz wykorzystać do wybrania najodpowiedniejszej dla siebie aplikacji. Jednym z takich zestawień jest to stworzone przez Michała Krawczykowskiego. Znajdziesz je pod adresem

Zanim zrobisz stronę?

?warto ją jednak zaplanować. Nie daj się zwieść prostocie tworzenia strony www w ten sposób. Mimo niewielkich wymagań, nadal możesz stworzyć serwis, którego nikt nie będzie chciał odwiedzać. Co zrobić, aby wyszła Ci jak najbardziej profesjonalna strona?
Wystarczy zrobić jedną rzecz: zaplanuj ją. Zanim ją zrobisz, ustal:

-co ma się na niej znaleźć (teksty, grafika)

-jak to rozmieścisz na stronie

-jakie funkcjonalności ma mieć strona

Zaplanowanie serwisu pozwoli Ci:

-przewidzieć, jakie rozwiązania będą najbardziej „na miejscu” (np. czy menu strony powinno być poziome czy pionowe – żeby się zmieściło)
-uniknąć konieczności przerabiania strony (na przykład jeśli okaże się, że na coś brakuje miejsca).
Jeśli stworzysz stronę za pomocą kreatora www korzystając z powyższych porad, na pewno praca nad nią będzie dużo przyjemniejsza.

strona-www-dla-twojej-firmy-bez-wysilku

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas