|  | 

Budownictwo i Architektura

W Hugonówce będzie Muzeum Konstancina

W Hugonówce będzie Muzeum Konstancina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W 2011 roku w Hugonówce, której remont ciągnie się niebywale długo, ma powstać Muzeum Konstancina. Jak myślicie? Czy budowlańcy zdążą z terminem? Willowe nieruchomości w Konstancinie nie mają szczęścia do renowacji. Plany wobec Hugonówki ciągną się już dość długo. Czy tym razem uda się odrestaurować wille i udostępnić ją światu?

Za stworzenie Muzeum Konstancina odpowiadają: Konstanciński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego. Najpierw powstanie w Internecie, gdzie eksponaty prezentowane będą w zdigitalizowanej formie. Kiedy Hugonówka będzie gotowa na przyjęcie realnych eksponatów, rozpoczną się przygotowania do otwarcia muzeum.

Jak na razie trwają przygotowania do zgromadzenia eksponatów. Mieszkańcy Konstancina, zwłaszcza Ci rdzenni, którzy związani są z historią miasta proszeni są o przekazywanie bądź wypożyczanie do digitalizacji pamiątek związanych z historią miasta. W styczniu, odbędzie się zaś spotkanie w Konstancińskim Domu Kultury poświęcone planom rozwoju muzeum. Już dziś zapraszamy!

w-hugonowce-bedzie-muzeum-konstancina

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas