|  | 

Budownictwo i Architektura

Willa Odpoczynek czeka na nabywcę

Willa Odpoczynek czeka na nabywcę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Historia Willi Odpoczynek przy ulicy Środkowej wpisana w 1977 roku do rejestru zabytków czeka na nabywcę. Cena tej eklektycznej willi z elementami secesji wynosi około 20 mln złotych. To niewiele, wziąwszy pod uwagę fakt, że renowacja zdewastowanej willi pochłonęła ogromne koszty. Sama renowacja okien – jak podaje tygodnik Wprost – kosztowała milion złotych.

Willa Odpoczynek powstała prawdopodobnie w okolicach 1930 roku. Początkowo był to pensjonat, ale po wojnie zameldowano w niej lokatorów kwaterunkowych. Niestety brak inwestycji w remonty oraz poszanowania willi ze strony lokatorów doprowadził Odpoczynek na skraj ruiny. W 1996 roku, wille za śmieszne pieniądze (585 tys złotych) kupił biznesmen Ryszard Varisella. Niestety nie był on w stanie przeprowadzić remontu willi, która nadal niszczała i istniało nawet ryzyko wyburzenia domu. Dopiero w 2005 roku, nieruchomość nabył Wojciech Fibak i ogromną inwestycją nadał jej dawną świetność. Renowacja willi zabrała kilka lat i pracowało nad nią 60 specjalistów.

Dziś, willa Odpoczynek to odbudowane i odrestaurowane wnętrza i elewacje, basen, garaż na 10 samochodów oraz piękny, zadbany ponad hektarowy park.

willa-odpoczynek-czeka-na-nabywce

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas