|  | 

Budownictwo i Architektura

Zabytkowe wille w Konstancinie na sprzedaż

Zabytkowe wille w Konstancinie na sprzedaż
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Konstancin wyprzedaje nieruchomości gminne. Niszczejące zabytki oraz grunty komunalne wystawione zostaną na sprzedaż. Konstancin pilnie potrzebuje bowiem funduszy na realizację inwestycji potrzebnych miastu. Choć grunty w Konstancinie są kosztowne i cieszą się popularnością nie wszystkie nieruchomości znajdą nabywców.

Z willi które wystawione zostaną na sprzedaż, większość wymaga natychmiastowego remontu i ratowania. Sprzedane mają zostać wille „Syrena” (Chylicka 31), willa „Anna” i „Helena” przy ulicy Żeromskiego. Nie można jednak liczyć na zbyt duże zainteresowanie – wille wymagają bowiem natychmiastowej pomocy, a inwestorzy nieco bardziej zainteresowani są gruntami, które pozwalają na budowę nowych budynków niż ratowanie starych, zabytkowych kamieniczek.

Ogólnie, wartość gruntów,które gmina zamierza sprzedać, ma wynieść około 20 mln złotych. Ile uda się sprzedać?

Poza sprzedażą gminnych nieruchomości, Konstancin zamierza też dorobić na wykupie mieszkań komunalnych. Ci mieszkańcy, którzy zamieszkują w budynkach, w których lokale są już częściowo wykupione i gdzie funkcjonują wspólnoty mieszkaniowe, będą mogli wykupić mieszkanie od gminy z 90% bonifikatą. To wyjątkowo korzystna cena i okazja – chętni muszą jednak do 31 grudnia wyrazić gotowość wykupu oraz wpłacić 1000 zł zaliczki na poczet wyceny nieruchomości.

zabytkowe-wille-w-konstancinie-na-sprzedaz

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Dlaczego warto kupić pokrowiec antyroztoczowy?

    Alergicy zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni przebywać w miejscach, w których mogą występować alergeny w dużym stężeniu, jednak niestety nie zawsze można ich uniknąć. Jednym z miejsc, w którym pojawia się wiele roztoczy powodujących uczulenie jest łóżko. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozwalających zminimalizować wystąpienie alergii. Ważną kwestią jest częste odkurzanie sypialni,

  • Bezpieczny sen

    Bezpieczny sen

    Wokół nas jest pełno zarazków, bakterii lub po prostu czynników alergicznych. Wiele osób jest uczulonych na roztocza, pyłki, kurz i inne drobinki. W ciągu dnia zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie: unikamy pomieszczeć z alergenami, zażywamy odpowiednie lekarstwa, dbamy o higienę czy czystość pomieszczeń w naszym domu. Nierzadko zapominamy jednak, że alergeny są obecne wszędzie. Podczas